Pojedzie 300 km/h i tyle też powstanie egzemplarzy. Audi RS3 Performance

Audi RS3 to wśród samochodów sportowych mocny gracz. Niektórzy wrzucają go do segmentu hot hatchy, ale to auto patrząc na osiągi ma jeszcze bliżej do supersamochodów, zwłaszcza w nowej limitowanej wersji Performance.
Pojedzie 300 km/h i tyle też powstanie egzemplarzy. Audi RS3 Performance
materiały prasowe
18.10.2022

Audi RS3 Performance będzie limitowane do zaledwie 300 egzemplarzy i to chyba największa zaleta, a zarazem unikatowość tego modelu. W “zwykłym” Audi RS3 2,5-litrowe R5 generuje 400 KM, w wersji Performance inżynierowie się tak natrudzili, że wyciągnęli aż 10 KM więcej. Tę dodatkową moc osiągnięto dzięki zwiększeniu ciśnienia doładowania o 0,1 bara i zmianie sportowego układu wydechowego RS.

W efekcie na papierze Audi RS3 Performance osiągnie pierwszą setkę w 3,8 sekundy i pojedzie aż 300 km/h (z pakietem RS Plus Dynamic). Dodatkowo w standardzie będą ceramiczne hamulce, a na specjalnych 19-calowych felgach pojawiają się wyczynowe opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Cała moc jest przekazywana na wszystkie cztery koła za pomocą 7-biegowego automatu. Warto dodać, że w najnowszym Audi RS3 system Quattro ma bardzo nadsterowną charakterystykę, co pozwala na zabawę i robienie efektownych poślizgów.

Audi RS3 Performance będzie dostępne w kilku kolorach m.in. Daytona Grey, Arrow Grey, Sebring Black, Sebring Black Crystal i Glacier White. Elementem wyróżniającym limitowane RS3 będzie czarny dyfuzor czy fotele kubełkowe, które będą standardem. Za Audi RS3 Performance przyjdzie nam zapłacić minimum 87 tys. euro.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie