Mistrzowski bolid wystawiony na sprzedaż. Przygotujcie 45 mln złotych

Pomyślcie, że macie w garażu wszystkie wymarzone superauta, ba nawet hipersamochody jak Bugatti Chiron czy Pagani Huayra. Wtedy czas wejść na wyższy poziom. Dla osób z tak poważnymi problemami jest prawdopodobnie aukcja bolidu F1, którym jeździł Michael Schumacher.
Mistrzowski bolid wystawiony na sprzedaż. Przygotujcie 45 mln złotych
fot. RM Sotheby's
10.10.2022

Na aukcję trafi dokładnie Ferrari F2003-GA ten bolid zagwarantował Schumacherowi szóste mistrzostwo świata wśród kierowców F1. Warto wspomnieć, że początek lat dwutysięcznych to wspaniały czas dla włoskiego zespołu.

Wystawione na aukcje Ferrari F2003-GA o numerze 229 zapewniło kilkukrotnie niemieckiemu kierowcy najwyższe podium podczas wyścigów. Bolid napędzany jest jednostką Tipo 052. Oznacza to 3-litrowe V10 o mocy 845 KM, które kręci się do ponad 18 tys. obrotów na minutę. Za ten dźwięk można się zakochać w Formule 1. Dlatego propozycja wydaje się przez to jeszcze ciekawsza dla bardzo zamożnych kolekcjonerów.


Jak podaje  Ferrari Classiche bolid po zakończonej karierze w motorsporcie przejechał jeszcze ok. 240 kilometrów.

Według rzeczoznawców domu aukcyjnego, bolid sprzedawany za pośrednictwem RM Sotheby's może osiągnąć zawrotną kwotę 7,5 do 9,5 miliona dolarów, czyli nawet 45-47 mln złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie