Mistrzowski bolid wystawiony na sprzedaż. Przygotujcie 45 mln złotych

Pomyślcie, że macie w garażu wszystkie wymarzone superauta, ba nawet hipersamochody jak Bugatti Chiron czy Pagani Huayra. Wtedy czas wejść na wyższy poziom. Dla osób z tak poważnymi problemami jest prawdopodobnie aukcja bolidu F1, którym jeździł Michael Schumacher.
Mistrzowski bolid wystawiony na sprzedaż. Przygotujcie 45 mln złotych
fot. RM Sotheby's
10.10.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Na aukcję trafi dokładnie Ferrari F2003-GA ten bolid zagwarantował Schumacherowi szóste mistrzostwo świata wśród kierowców F1. Warto wspomnieć, że początek lat dwutysięcznych to wspaniały czas dla włoskiego zespołu.

Wystawione na aukcje Ferrari F2003-GA o numerze 229 zapewniło kilkukrotnie niemieckiemu kierowcy najwyższe podium podczas wyścigów. Bolid napędzany jest jednostką Tipo 052. Oznacza to 3-litrowe V10 o mocy 845 KM, które kręci się do ponad 18 tys. obrotów na minutę. Za ten dźwięk można się zakochać w Formule 1. Dlatego propozycja wydaje się przez to jeszcze ciekawsza dla bardzo zamożnych kolekcjonerów.


Jak podaje  Ferrari Classiche bolid po zakończonej karierze w motorsporcie przejechał jeszcze ok. 240 kilometrów.

Według rzeczoznawców domu aukcyjnego, bolid sprzedawany za pośrednictwem RM Sotheby's może osiągnąć zawrotną kwotę 7,5 do 9,5 miliona dolarów, czyli nawet 45-47 mln złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie