Ponad 700 koni. Rolls-Royce Ghost dla lubiących sport

Rolls-Royce kojarzy się z luksusem, komfortem, ale raczej nie ze sportowymi aspiracjami. Klienci, którzy lubią poczuć nieco więcej po wciśnięciu gazu mogą zgłosić się do firmy Spofec, która przygotowała ciekawą propozycję Rolls-Royce’a Ghosta Black Badge.
Ponad 700 koni. Rolls-Royce Ghost dla lubiących sport
materiały prasowe
27.09.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Sam Rolls-Royce Ghost Black Badge jak na brytyjską markę jest nadwyraz sportowy, chociaż nie jest to przeszkodą, aby dorzucić kolejne modyfikacje. Firma Spofec zabrała się za luksusową limuzynę.

Przede wszystkim wzmocniono seryjny 6,75-litrowy silnik V12 Rolls-Royce'a z podwójnym turbodoładowaniem. Po zainstalowaniu modułu N-Tronic firmy Spofec moc zwiększyła się o 106 KM i 106 Nm, co przekłada się łącznie na 706 KM oraz monstrualny moment obrotowy wynoszący 1002 Nm. Dzięki temu. Brytyjska limuzyna osiągnie pierwszą setkę w 4,3 sekundy. Prędkość maksymalna będzie cały czas elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Nie zabrakło elementów wykonanych z karbonu na, chociażby nowym zmodernizowanym zderzaku, który jest zintegrowany z diodami LED. Pojawiły się dodatkowe progi czy sportowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej z aktywnie sterowanymi zaworami.

Najbardziej zauważalne są 22-calowe kute felgi firmy Vossen, które zostały pomalowane na czarno - idealnie pasują do charakteru Rolls-Royce’a Ghosta Black Badge. Moduł Spofec Can-Tronic może obniżyć auto nawet o 40 mm względem seryjnego zawieszenia pneumatycznego. Firma Spofec nie podała ile będzie kosztować pakiet modyfikacji.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie