Nowy rekord w jeździe na wstecznym. Ciekawy wybór auta

Szybka jazda na biegu wsteczny to domena sensacyjnych filmów, w których rzeczywistość może być nieco zakłamana. Jednak są śmiałkowie, którzy ustanawiają różnorakie rekordy z użyciem auta.
Nowy rekord w jeździe na wstecznym. Ciekawy wybór auta
fot. yotube
26.09.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Scot Burner oficjalnie ustanowił nowy rekord w jeździe na biegu wstecznym. Amerykanin jadąc do tyłu uzyskał czas 1 min i 15 sekund pokonując dystans jednej mili, czyli ok. 1,6 kilometra. Dotychczasowy wynik poprawił o 22 sekund.

Do rekordu Scot wybrał Corvette C7, ale co ważne z manualną skrzynią biegów, która nie ma ogranicznika prędkości w przeciwieństwie do automatu. Rekord został ustanowiony na na torze National Corvette Museum w Bowling Green w Kentucky, który jest idealnie płaski.

Najwyższą prędkość, jaką zanotowano podczas próby wynosiła 86 km/h, a to wszystko jadąc do tyłu. Technika jazdy Scota Burnera nie jest skomplikowana - odwraca się z prawą ręką na siedzeniu pasażera i kieruje lewą. Swój tor jazdy koryguje spoglądając w tylną szybę - opowiada dla stacji Fox News. Amerykanin obiecuję, że to nie koniec z rekordami. Cały czas chce podnosić poprzeczkę, a swojego dokonania będzie relacjonował na kanale YouTube.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie