Nowy Ford Mustang. Fani będą zadowoleni

Ford Mustang to bardzo ikoniczny samochód, który cieszy się popularnością w Europie po oficjalnym debiucie szóstej generacji. Teraz czas na najnowsze wcielenie Mustanga, które zachowało amerykański charakter.
Nowy Ford Mustang. Fani będą zadowoleni
materiały prasowe
16.09.2022

Najnowszy Ford Mustang siódmej generacji ma charakterystyczne dla tego modelu kształty, które względem poprzednika bardziej zaostrzono. Podczas amerykańskiej premiery zaprezentowano wersję fastback oraz convertible.

W środku nie mogło być inaczej, dlatego przed kierowcą pojawił się 12,4-calowy ekran, a dokładnie zestaw wskaźników. Z kolei 13,2-calowy wyświetlacz będzie odpowiedzialny za obsługę systemu SYNC 4.

W najnowszym Fordzie Mustangu jednostki są bardzo dobrze znane z poprzednika. Przy czym zarówno 2,3-litrowy EcoBoost oraz całe szczęście, że wciąż będzie - 5-litrowe V8 mają generować jeszcze więcej mocy.

Dodajmy, że Ford na prezentacji mocno podkreślił jak ważne są wciąż samochody ze spalinowymi silnikami - Inwestowanie w kolejną generację Mustangów to wielkie wydarzenie w czasach, gdy wielu naszych konkurentów wycofuje się z biznesu pojazdów spalinowych - powiedział dyrektor generalny Forda Jim Farley.

Warto dodać, że jednostka 2,3 EcoBoost będzie dostępna tylko z automatem, w przypadku silnika V8 klienci będą mogli zdecydować się również na manualną skrzynię biegów. Ford zaznacza, że nowy Ford Mustang oferuje spory zakres konfiguracji - kolor nadwozia, wzory obręczy, nakładki na zaciski hamulcowe, wykończenia wnętrza.

Ford Mustang trafi do sprzedaży w USA latem 2023 roku. Wtedy poznamy dokładny cennik na tamtejszy rynek. Na ten moment nie wiadomo, czy siódma generacja zawita do Europy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie