Piekielne Lamborghini Urus Performante. Dział sprzedaży będzie zadowolony

Lamborghini Urus może budzić wiele skrajnych opinii, ale bez wątpienia włoski SUV jest sukcesem marki. Po 4 latach od debiutu zaprezentowano mocniejszego jeszcze bardziej sportowego Ursus Performante.
Piekielne Lamborghini Urus Performante. Dział sprzedaży będzie zadowolony
materiały prasowe
23.08.2022

Od debiutu Lamborghini Urusa sprzedano ponad 20 tys. egzemplarzy tego modelu, co tłumaczy, czemu Włosi stworzyli wersję Performante, która niedawno była dostępna również w modelu Huracan. Lamborghini Urus Performante to jeszcze więcej wlotów powietrza, karbonu i elementów, które mają poprawić aerodynamikę. Nowy tylny spoiler pomaga zwiększyć docisk tylnej części pojazdu o 38 proc.

Dodatkowo z tyłu pojawił się dyfuzor z włókna węglowego. Z tego samego materiału wykonano również tylny zderzak. O dźwięk zadba tytanowy sportowy układ wydechowy Akrapovič. Co więcej, nowe spręży w Lamborghini Urus Performante obniżają całe auto o 20 mm. Samochód również poszerzono o 16 mm. O dobre trzymanie zadbają specjalnie opracowane opony Pirelli P Zero, które znalazły się na 22- i 23-calowych felgach.

Liczne elementy z włókna węglowego przełożyły się na niższą masę o 47 kilogramy. Zmianami objęto również układ kierowniczy, który ma być jeszcze bardziej precyzyjny.

Auto nadal napędza 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który będzie generować 666 KM i 850 Nm. Lamborghini Urus Performante pomimo sporych rozmiarów osiągnie setkę w 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 306 km/h. Samochód będzie kosztował od 218 tys. euro, ale netto. Chociaż nie powinno to dziwić, Lamborghini nigdy nie było tanie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie