Takiego Ferrari jeszcze nie widziałeś. Kolor robi wrażenie

Ferrari Testarossa to niewątpliwie kultowy model włoskiego producenta. To ikona lat 80., dla których wielu może przypominać serial Miami Vice. Na jednej z aukcji wystawiono ów samochód w bardzo nietuzinkowym lakierze.
Takiego Ferrari jeszcze nie widziałeś. Kolor robi wrażenie
fot. RM Sotheby's
03.08.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Do aukcyjny RM Sotheby's informuje, że aukcji pojawi się Ferrari Testarossa w dość niespotykanym lakierze zwanym Marrone Metallizzato. Auto opuściło fabrykę w 1988 roku i zostało sprowadzone do Stanów Zjednoczonych. Tam kilkukrotnie zmieniało właścicieli. Ostatnim posiadaczem auta był ktoś z Meksyku. W opisie aukcji znajdziemy informację, że Testarossa ma meksykańskie dokumenty i ma ok. 11 tys. kilometrów przebiegu.

W 2015 roku Testarossa otrzymała certyfikat Ferrari Classiche i zdobyła Platynową Nagrodę na Concours d'Elegance Cavallino Classic XXIV. Warto dodać, że pierwszy właściciel Ferrari zdecydował się na tapicerkę z jasno-brązowej skóry, którą znajdziemy na siedzeniach, panelach drzwi, słupkach, konsoli środkowej i tunelu skrzyni biegów, podczas gdy deska rozdzielcza jest wykończona na czarno.

Przypomnijmy, że Ferrari Testarossa jest napędzane przez wolnossący silnik V12 o mocy 390 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza setka powinna pojawić się 5,3 sekundy, a prędkość maksymalna to niecałe 300 km/h. Dom aukcyjny RM Sotheby's podaje, że Testarossa w wyjątkowym lakierze może osiągnąć cenę nawet 225 tys. dolarów, czyli 1,05 mln złotych.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
steff (Ocena: 5) 18.10.2022 11:42
fantastyczny, widziałem też w salonie porsche centrum sopot świetnego klasyka bodajże z 1967r, takie legendarne samochody zawsze będą cieszyły oko
odpowiedz
Polecane dla Ciebie