Kolorowy Bentley w szczytnym celu. To hołd dla znanego reportera sportowego

W świecie motoryzacji nie brakuje ciekawych pomysłów i idei, które mogą posłużyć ważnej sprawie. Na aukcję trafi bardzo wyjątkowy Bentley Continental GT Speed Convertible, a fundusze z jego sprzedaży mają być wykorzystane w celu sfinansowania badań nad rakiem krwi.
Kolorowy Bentley w szczytnym celu. To hołd dla znanego reportera sportowego
materiały prasowe
02.08.2022

Na aukcję trafi bowiem bardzo wyjątkowy Bentley Continental GT Speed Convertible, który ma specjalne malowanie w róże. Jest to hołd dla Craiga Sagera założyciela fundacji SagerStrong zajmującej się prowadzeniem badań nad rakiem krwi.

Malowanie w róże jest nawiązaniem do kolorowych marynarek, jakie nosił Sager podczas wykonywania swojej pracy jako reporter sportowy, a dokładnie chodzi o strój, jaki Craig miał na sobie podczas ESPY 2016, gdzie odebrał nagrodę Jimmy V Foundation's Perseverance Award. Co więcej wyjątkowy Bentley ma zagłówkach wyhaftowany podpis założyciela fundacji SagerStrong. Tym samym sprzedaż luksusowego kabrioletu wspomoże dalsze badania nad rakiem krwi.

Bentley Continental GT Speed Convertible w specjalnym malowaniu jest dziełem działu Mulliner, który zajmuje się bardziej indywidualnymi, nietuzinkowymi zamówieniami, które wymagają większej personalizacji.

Warto przypomnieć, że Bentley Continental GT Speed Convertible jest napędzany przez sześciolitrowy silnik W12 z podwójnym doładowaniem o mocy 650 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do 100 km/h to tylko 3,6 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 335 km/h.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie