Inne oblicze Porsche. Ten model wyceniono na 3,5 mln złotych

Pojawienie się Porsche Cayenne wywołało sporo poruszenie zwłaszcza u zagorzałych fanów marki. Ekskluzywny SUV nie był mimo wszystko pierwszym podejściem Porsche do kwestii aut, które mają sobie radzić w cięższym terenie.
Inne oblicze Porsche. Ten model wyceniono na 3,5 mln złotych
fot. RM Sotheby
01.08.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Na aukcji RM Sotheby pojawił się 1 z prawdopodobnie 71 egzemplarzy Porsche 597. Nie jest to żaden samochód sportowy czy luksusowa limuzyna. Za symbolem 957 kryje się typowe auto terenowe z lat 50. Historia tego modelu zaczęła się w 1953 roku, kiedy Porsche rywalizowało z Auto Union i Borgward Group o kontrakt wojskowy.

Co ciekawe wojskowe Porsche 597 posiada chłodzony powietrzem 1,5-litrowy płaski czterocylindrowy silnik, który został przeniesiony z modelu 356. Z seryjnego, bardziej sportowego Porsche wzięto również czterobiegową manualną skrzynię biegów.

W wypadku Porsche 597 konstruktorzy położyli nacisk na niezawodność, a nie na osiągi, z których jest znana marka z Zuffenhausen. Dlatego samochód został wyposażony w napęd na wszystkie koła. Prawdopodobnie wyprodukowano również dwa egzemplarze, które miały z tyłu śmigła jak w łodzi oraz wiosła, co miało pomóc pokonać większe zbiorniki wodne.

Oferowane Porsche 957 zostało poddane renowacji i jest wykończone w oryginalnym odcieniu Olive Green, z dopasowanym zielonym wnętrzem. Dom aukcyjny RM Sotheby spodziewa się, że samochód może zostać sprzedany nawet za 775 000 dolarów, czyli ponad 3,5 mln złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie