Luksus w czeskiej policji. Strzeżcie się Ferrari

Jeśli chcemy zobaczyć w ruchu Ferrari najlepiej udać się do Monako, Dubaju czy do najdroższych dzielnic dużych miast oraz do… czeskiej policji.
Luksus w czeskiej policji. Strzeżcie się Ferrari
fot. youtube
27.07.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Czeskiej policji chyba bardzo zależy na promocji albo chce dać wyraźny komunikat, że piraci drogowi mają się czego bać, ponieważ do ich floty radiowozów dołączyło Ferrari 458 Italia. Ostatni model z wolnossącym silnikiem V8 o pojemności 4,5 litra - generuje 570 KM oraz 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Czeska policja wprowadziła szereg zmian, aby przygotować włoski supersamochód do służby. Ferrari 458 Italia zostało przemalowane srebrnym lakierem, a następnie przyklejono policyjne oznakowanie w żółtych oraz niebieskich barwach. Dodatkowo w aucie zamontowano system kamer, radio policyjne i radar. Łącznie czeska policja na modyfikacje wydała ok. 66 tys. złotych.

Ferrari 458 Italia w barwach czeskiej policji jest jednym z prawie 900 pojazdów, które przejęto w zeszłym roku. Co ciekawe włoski supersamochód nie jest nawet najcenniejszym lub najrzadszym pojazdem z tej grupy. Czescy policjanci w Ferrari będą patrolować autostrady czy uczestniczyć w poszukiwaniach skradzionych pojazdów.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie