Honda Civic Type-R. Będzie po prostu lepiej

W Polsce dopiero kilka tygodni temu opublikowano ceny nowej Hondy Civic 11. generacji, a Japończycy już odsłaniają prawie wszystkie karty najnowszego Civica z dopiskiem Type-R.
Honda Civic Type-R. Będzie po prostu lepiej
materiały prasowe
22.07.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Honda nie zdradza wszystkich szczegółów a propos nowego Civica Type-R, ale już teraz wiemy jak japoński hothath będzie wyglądał. Design, a raczej jego charakterystyczne elementy jak tylne skrzydło, czarne 19-calowe felgi czy czerwona tapicerka przypominają poprzednika. Zachowano również potrójną końcówkę układu wydechowego, która była znakiem rozpoznawczym poprzedniego Civica Type-R.

W środku oprócz wspomnianej czerwieni na fotelach czy wykładzinie spojrzenie przyciąga drążek do zmiany biegów, który wygląda niemal identycznie jak w poprzedniku. To dobra informacja dla purystów, którzy lubią czuć auto. Jak na razie nie informacji, aby w opcji była dostępna automatyczna skrzynia biegów.

Dane technicznie to cały czas niewiadoma, na którą musimy jeszcze chwilę poczekać. Pod maską niemal na pewno trafi 2-litrowy turbodoładowany silnik z poprzedniego Type-R. Motor nie należał do słabych, ponieważ generował 320 KM. W 11. generacji Type-R poczyniono pewne zmiany w stosunku do wspomnianej jednostki m.in. zmodernizowano turbosprężarkę, co ma zaowocować jeszcze większą mocą.

Sprzedaż nowej Hondy Civic Type-R ma rozpocząć się w przyszłym roku. Jak na razie ceny nie są znane. Chociaż zwykły hybrydowy Civic nie należy do tanich - cennik startuje od ok. 140 tys. złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie