Siła diesla. Na jednym baku z Londynu do Madrytu

Część osób zwłaszcza w Unii Europejskiej marzy o zakazie sprzedaży, co w sumie już się dzieje, ale i jazdy autami spalinowymi. Tego typu samochody, zwłaszcza z silnikami diesla nie mają sobie równych, co udowodnił brytyjski youtuber.
Siła diesla. Na jednym baku z Londynu do Madrytu
fot. youtube
29.07.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Joe Achilles na co dzień pokazuje na swoim kanale youtube sportowe auta, nierzadko są to model M od BMW. Youtuber posiada prywatnie BMW serii 7 G11 o oznaczeniu 730d. Oznacza to, że limuzyna jest napędzana przez 3-litrowego diesla o mocy 265 KM.

Joe postanowił zabrać swoją siódemkę na dłuższą wyprawę z Londynu do Madrytu i nie było w tym nic zaskakującego, że zrobił to na jednym baku (78L). Jak przyznaje w swoim materiale korzystał z ogranicznika prędkości do 100 km/h oraz trybu Eco. Średnie spalanie wyniosło lekko ponad 4 litry, co na tak dużą limuzynę jest wynikiem więcej niż dobrym.

Cała podróż zajęła 22,5 godziny, a Joe wraz ze swoim kompanem podróży pokonali 1650 km. Co ciekawe po dojeździe do Madrytu komputer pokazał jeszcze 154 km zasięgu. Youtuber dodaje, że podczas jazdy normalnie korzystali z klimatyzacji, co jak wiemy nie jest takie oczywiście w świecie “motoryzacji jutra”. Materiał udowodnił, że silnik diesla cały czas jest bardzo wydajny na dalekich trasach.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie