Prototypy na sprzedaż. Dzięki nim powstało LaFerrari

Ta informacja może ucieszyć wielu kolekcjonerów nietuzinkowej motoryzacji. Otóż na jednej z aukcji powiły się na sprzedaż trzy prototypy, który przyczyniły się do powstania kultowego już LaFerrari.
Prototypy na sprzedaż. Dzięki nim powstało LaFerrari
fot. Mecum.com
01.07.2022

Łącznie na sprzedaż są aż trzy prototypy - każdy z nich reprezentuje inny etap w procesie tworzenia. Aukcja i pokaz aut odbędę się od 18 do 22 sierpnia i będą organizowane przez dom aukcyjny Mecum.

Pierwszy prototyp, który zwłaszcza z przodu mocno przypomina Ferrari 458 Italia był używany przez Włochów do testowania elementów mechanicznych i zapewnienia, że ​​układ napędowy spełnia wszystkie parametry emisji. Auto jeździło w latach 2011-2012.

Samochód z tzw. drugiej fazy rozwoju mechanicznego charakteryzuje się dłuższą sekcją ogonową, ponieważ jest osadzony na przedprodukcyjnej typie podwozia z włókna węglowego. Lista wskazuje, że ten konkretny samochód ma elementy nadwozia i wykończenia, których nie ma w żadnym innym Ferrari. Samochód przejechał aż Licznik ma 36 068 km, czyli prawdopodobnie więcej niż kiedykolwiek zobaczymy na produkcyjnym LaFerrari.

Trzeci i ostatni prototyp wygląda niemal identycznie, co produkcyjne LaFerrari. Główną różnicą jest plakietka na kierownicy z napisem „F150”. Niestety mało prawdopodobne jest, że auta zostaną dopuszczone do ruchu. Mimo wszystko są ciekawą propozycją dla kolekcjonerów, którzy nie lubią nudy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie