Ponad 1000 koni w Mercedesie. Torowy potwór

Osoby, które kupiły za ponad 1,8 mln złotych Mercedesa-AMG GT Black Series raczej nie mogą narzekać, że ich auto jest wolne, ale jeśli seryjne 720 koni okazałyby się “za słabe” warto odwiedzić firmę RENNtech.
Ponad 1000 koni w Mercedesie. Torowy potwór
materiały prasowe
08.07.2022

Tuner RENNtech postanowił zamieć Mercedesa-AMG GT Black Series w torowego potwora oferując pakiet ulepszeń R3 RENNtech. Zmiany dotyczą zarówno wyglądu, jak i samej mechaniki.Powiły się koła Machine Black – podobne do czarnego matowego nadwozia z kontrastowymi pomarańczowymi akcentami. Kolejnymi modernizacjami są pasujący do koloru pałąk, dodanie czteropunktowych pasów bezpieczeństwa Sabelt lub Schroth.

Największe zmiany dotyczą silnika. RENNtech oprócz aktualizacji oprogramowania ECU, dodał nową parę turbosprężarek, rury spustowe ze stali nierdzewnej, zawory wydmuchowe i filtry powietrza BMC. W efekcie 4-litrowy silnik V8 AMG z podwójnym turbodoładowaniem legitymuje się mocą 1066 KM i 1127 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Moc będzie przekazywana na tylną oś przez siedmiobiegowy dwusprzęgłowy automat, który również otrzymał nowe oprogramowanie do szybszej zmiany przełożeń oraz ulepszone sprzęgło o zwiększonej wydajności. Dzięki temu Mercedes-AMG GT Black Series rozpędzi się do setki w równe 3 sekundy i pojedzie maksymalnie 352 km/h.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie