Mamy to. Pierwsze w historii BMW M3 Touring

Wydawałoby się, że SUV-y skutecznie wypierają minivany czy nawet auta typu kombi, nic bardziej mylnego. BMW w czasach "eko-terroru" prezentuje samochód będący idealnym przepisem na udane wakacje oraz wyjazd na tor, czyli BMW M3 Touring.
Mamy to. Pierwsze w historii BMW M3 Touring
materiały prasowe
24.06.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

W nomenklaturze BMW słowo Touring określa samochody w nadwoziu. W przeszłości klienci bawarskiej marki, którzy stawiali na emocje, dobre osiągi i praktyczność mogli zadowolić się BMW M5 Touring generacji E34 i E61. Teraz gamę modelową wzbogaci pierwsze w historii BMW – M3 Touring.

BMW M3 Touring może zaoferować nawet 1510 litrów przestrzeni bagażowej. Samochód będzie występował tylko w wersji Competition z napędem xDrive, czyli na wszystkie koła. Oznacza to, że BMW M3 Touring wykorzysta 3-litrowy podwójnie doładowany silnik o mocy 510 KM i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przekłada się to na sprint do pierwszej „setki” wynoszący 3,6 sekundy i prędkość maksymalną ograniczoną elektronicznie do 280 km/h.

W BMW M3 Touring we wnętrzu znalazły się dwa wyświetlacze o przekątnej 12,3 cala i 14,9 cala. Nie zabraknie szerokiej konfiguracji, która pozwoli wyposażyć M3 Touring w wiele sportowych akcentów. Co ciekawe BMW M3 Touring jest szybsze na Nurburingu od m.in. BMW M5 Competition czy najnowszej Hondy NSX, uzyskując czas 7:35.060. Auto będzie można zmawiać od września, jak na razie producent nie podał cen.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie