Samochód Jamesa Bonda wystawiony na sprzedaż. W cenie sympatyczny bonus

Jeśli powiemy Aston Martin, większość osób powinno kojarzyć markę za sprawą filmów z agentem 007. Kultowym modelem, który nawet zagościł w najnowszych odsłonach przygód o Jamesie Bondzie jest niewątpliwie Aston Martin DB5. Taki samochód pojawił się na sprzedaż, a jego właścicielem był pierwszy Bond.
Samochód Jamesa Bonda wystawiony na sprzedaż. W cenie sympatyczny bonus
fot. Broad Arrow Auctions.
25.05.2022

Szukając klasycznego Astona Martina ciężko nie pomyśleć o modelu DB5, zwłaszcza jeżeli jego właścicielem był Sean Connery. Taki samochód pojawił się na sprzedaż na aukcji w Broad Arrow Auctions.

Aston Martin DB5, który należał do pierwszego odtwórcy Jamesa Bonda pochodzi z 1964 roku. Auto zostało odnowione pod względem mechaniki, a pierwszy właściciel przemalował samochód na oryginalny lakier o nazwie Snow Shadow Grey. Niestety kultowe DB5 nie posiada bajerów takich jak, chociażby w filmie Goldfinger.

Pod maską pracuje silnik R6 o pojemności 4 litrów i mocy 286 KM. Klasyczny Aston Martin powinien osiągnąć pierwszą setkę w lekko ponad 7 sekund i rozpędzić się do 230 km/h. Niestety Aston Martin DB5 z taką historią nie będzie tani. Eksperci szacują, że auto może zostać sprzedane za 1,4-1,8 mln dolarów. Dodatkowo zwycięzca aukcji otrzyma możliwość przejażdżki zakupionym DB5 w towarzystwie Sir Jackie Stewarta - były kierowca F1 oraz przyjaciel Sean Connerego.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie