Ponad 120 milionów złotych za Rolls-Royce’a. Egzemplarz dla fanów łodzi

Rolls-Royce należy do jednych z najbardziej luksusowych marek na świecie. Klienci mają w zasadzie nieograniczone możliwości personalizacji, a dla najbardziej wymagających jest dział Coachbulding.
Ponad 120 milionów złotych za Rolls-Royce’a. Egzemplarz dla fanów łodzi
materiały prasowe
24.05.2022

Rolls-Royce podczas Concorso d’Eleganza w Villa d’Este nad jeziorem Como zaprezentował niepowtarzalny model Boat Tail. Samochód jak sama nazwa wskazuje, jest inspirowany łodzią, co dotyczy zwłaszcza tyłu luksusowego “Rollsa”.

Rolls-Royce Boat Tail to dzieło działu Coachbulding, który zajmuje się projektowaniem i bardzo zaawansowanym modyfikowaniem, bo obejmującym nadwoziowe czy całe wnętrze. W tym przypadku Boat Tail bazuje na modelu Phantom, co oznacza, że pod maską znalazł się podwójnie doładowany silnik V12 o pojemności 6,75 l i mocy około 560 KM.

Wyjątkowy Rolls-Royce’a został wykonany ręcznie m.in. z dużych arkuszy aluminium. Warto również wspomnieć, że brytyjskie coupe mierzy prawie 5,8 metra długości. Najciekawsza jest z kolei tylna część auta wzorowana łodzią - “pod pokładem” znalazł się zestaw biwakowy, łącznie ze specjalnie montowanym parasolem.

Według Roll-Royce’a, co widać po kolorze, samochód jest inspirowany masą perłową, a dokładnie nawiązuje do czterech muszli z kolekcji zamożnego klienta, który spersonalizował Boat Taila. Nawet figurka Spirit of Ecstasy jest pokryta lakierem o barwie różowego złota. Różowe akcenty znalazły się we wnętrzu, które jak przystało na brytyjską markę zostało wykonane z najlepszych materiałów.

Rolls-Royce nie podał kwoty za jaką sprzedał prezentowanego Boat Taila, ale według ekspertów jest droższy od tego jaki zamówił raper Jay-Z. Jego Rolls-Royce Boat Tail kosztował 28 milionów dolarów, czyli ponad 120 mln złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie