903 konie w Mercedesie-AMG GT R. Black Series już nie taki mocny

Mercedes-AMG GT R co prawda nie jest już dostępny w polskich konfiguratorach, ale cały czas model można kupić w dobrym stanie na rynku wtórnym. Dodatkowo firma BSTC Performance zaprezentowała pakiet ulepszeń i modyfikacji, które sprawiają, że GT R jest jeszcze mocniejszy.
903 konie w Mercedesie-AMG GT R. Black Series już nie taki mocny
materiały prasowe
09.05.2022

Firma BSTC Performance specjalizuje się w częściach Mercedesa, dlatego zmodernizowali Mercedesa-AMG GT R oryginalnymi m.in. komponentami z wersji GT R Pro. Należą do nich nowe reflektory i tylne światła LED, przeprojektowany przedni zderzak z włóknami węglowymi, bardziej sportowe progi, tylny zderzak z otworami wentylacyjnymi i rozszerzającym się na boki dyfuzorem z włókna węglowego oraz stały tylny spojler. Pojawiły się również Kute felgi AMG Performance o rozmiarze 19 cali.

Największa zmiana dotyczy 4-litrowego podwójnie doładowanego silnika V8. Standardowo w Mercedesie-AMG GT R generuje 585 KM mechanicznych. Dla przypomnienia wersja Black Series legitymuje się mocą 730 KM i kosztowała ok. 1,8 mln złotych. Po modyfikacjach BSTC Performance GT R będzie jeszcze mocniejszy, a dokładnie kierowca będzie miał do dyspozycji 903 KM.

Firma BSTC Performance nie podała dokładnych informacji o osiągach Mercedesa-AMG GT-R. Możemy się domyślać, że będzie niesamowicie szybkim autem na prostej, ale jednak w porównaniu do słabszego Black Series może wypaść słabiej na torze.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie