Lamborghini Huracan Tecnica. Dla szukających kompromisu

Lamborghini zaprezentowało kolejne wcielenie Huracana o nazwie Tecnica. Samochód według deklaracji producenta ma nadawać się na tor oraz do jazdy na co dzień.
Lamborghini Huracan Tecnica. Dla szukających kompromisu
materiały prasowe
12.04.2022

To już chyba tradycja, że supersamochody od Lamborghini mają wiele wersji zawartych wokół jednego modelu. Tym razem chodzi o Huracana Tecnica. Samochód ma być spokojniejszym wariantem torowego STO z wielkim spoilerem.

Do napędu Lamborghini Huracana Tecnica wykorzystano ten sam wolnossący silnik V10, co we wspomnianej wersji STO. Oznacza to, że kierowca będzie mieć do dyspozycji 640 KM i 565 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Producent informuje, że poprawiono układ wydechowy i akompaniament V10 ma być jeszcze lepiej słyszalny.

Lamborghini Huracan Tecnica wydaje się znacznie spokojniejsze niż torowa odmiana STO. Z przodu znajduje się nowy zderzak z motywem Y umieszczonym pod każdym reflektorem inspirowanym hipersamochodem Sian i koncepcją Terzo Millenio. Z kolei tylna pokrywa silnika została wykonana z włókna węglowego oraz pojawiły się sześciokątne rury wydechowe, nowy zderzak i tylny dyfuzor, który podobnie jak dach może być polakierowany na kolor nadwozia lub czarny, a także mały stały tylny spojler. Koła przyozdabiają 20-calowe felgi wzorowane modelem Vison GT.

Warto wspomnieć, że Lamborghini Huracan Tecnica wykazuje aż o 35 proc. większy docisk na tylną oś oraz o 20 proc. mniejsze opory powietrza porównując do Huracana EVO RWD. Auto pierwszą setką powinno osiągnąć po 3,2 sekundy, a 200 km/h po upływie 9,1 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 325 km/h.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy dokładnie Lamborghini Huracan Tecnica zadebiutuje w salonach oraz ile będzie kosztować.

Polecane wideo

Lamborghini Huracan Tecnica. Dla szukających kompromisu
Lamborghini Huracan Tecnica. Dla szukających kompromisu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie