Niepozorny SUV. Robi setkę w mniej niż 4 sekundy

Trzeba przyznać, że Cupra Formentor może kusić swoim wyglądem. Pomimo iż model jest SUV-em nie widać tu ociężałości, z jakiej znane są auta z tego segmentu. Dodatkowo za najmocniejszy wariant VZ5 zabrał się niemiecki tuner ABT.
Niepozorny SUV. Robi setkę w mniej niż 4 sekundy
materiały prasowe
28.04.2022

Niemiecki tuner ABT ma spore doświadczenie w "podkręcaniu" samochodów z koncernu VW, dlatego tym razem zabrał się za limitowaną do 7000 egzemplarzy Cuprę Formentor VZ5. Seryjnie samochód jest napędzany przez turbodoładowany pięciocylindrowy z silnik z Audi RS3. W tym wypadku generuje 390 KM i 480 Nm, który trafia na wszystkie cztery koła za pomocą siedmiobiegowego DSG.

Tuner wykorzystał swój moduł o nazwie ABT Power S i w ten sposób moc Cupry Formentor VZ5 poszybowała do 450 KM i 530 Nm. Również sprint do setki się poprawił 0,3 sekundy i wynosi teraz 3,9 sekundy, co lepszym wynikiem niż bazowe Porsche 911 Carrera. Prędkość maksymalna została delikatnie podniesiona do 270 km/h.

Zmiany stylistyczne ograniczają się do nowego kompletu felg – albo 20-calowych Sport GR, albo 21-calowych Sport HR, wykończonych w kolorze czarnym z polerowanymi diamentami. Tuner ABT nie podał ile podniesienie mocy będzie kosztować.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
napoleon (Ocena: 5) 04.05.2022 11:33
Świetny wózek, VAG naprawdę przechodzi sam siebie. Lubię seaty, bo wyglądają trochę ciekawiej niż VW, a to ta sama technologia. Już trzeci rok jeżdżę leonem z Master1.pl na wynajem długoterminowy. Fajna opcja, nie miałem możliwości zakupu za gotówkę, a tu proszę - jeżdżę niemal nowym wozem. :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie