Na to czekaliśmy. 304-konna Toyota GR Corolla

Toyota wraz z wprowadzaniem na rynek GR Yarisa udowodniła, że potrafi spowodować poruszenie w świecie motoryzacji, a silnik o trzech cylindrach może się podobać i to nawet zagorzałym petrolheadom. Teraz czas na większą Toyotę Corollę również z dopiskiem GR.
Na to czekaliśmy. 304-konna Toyota GR Corolla
materiały prasowe
04.04.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Gama sportowych Toyot powiększy się o model GR Corolla. Samochód będzie bazował na wersji hatchback popularnego kompakta z Japonii. Do napędu użyto dobrze znany silnik z Toyoty GR Yaris, czyli 1,6 litra, trzy cylindry, który będzie generował 304 KM i 370 Nm, a cała moc wszystkie cztery koła będzie przenoszona za pomocą sześciobiegowego manuala. Niestety producent nie podał osiągów.

Dodatkowo rozstaw kół z przodu jest o 60 mm większy, a z tyłu o 85 mm większy niż w standardowej Corolli Hatchback, aby uzyskać większą stabilność w zakrętach. Podobnie jak w przypadku GR Yarisa, dach został wykonany z kompozytów z włóknem węglowym formowanych w procesie SMC. Samochód cały czas zachował swoje praktyczne walory, jakie oferuje normalny pięciodrzwiowy kompakt Toyoty.

Elementem charakterystycznym Toyoty GR Corolli jest tłumik z zaworem i potrójnym wydechem zmniejsza zarówno ciśnienie w wydechu, jak i poziom hałasu oraz spory spoiler zamontowany na klapie bagażnika. We wnętrzu znalazła się m.in. kierownica znana z mniejszego GR Yarisa czy klasyczny hamulec ręczny, co jak podaje producent ma ułatwić driftowanie. Na tablicy rozdzielczej pojawił się nowy wyświetlacz TFT opracowany specjalnie dla modeli GR pod wpływem rozwiązań stosowanych w samochodach wyścigowych oraz spostrzeżeń profesjonalnych kierowców.

Zła informacja to fakt, że Toyota GR Corolla trafi do sprzedaży najpierw w Japonii w drugiej połowie 2022 roku. Samochód nie będzie dostępny w Europie.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
henryk (Ocena: 5) 05.04.2022 15:06
i to jest sportowy wóz, GR w tej wersji robi mega wrażenie a 304KM nie pogardzi nikt
odpowiedz
arooo6 (Ocena: 5) 04.04.2022 22:09
wow świetny
odpowiedz
Polecane dla Ciebie