Alpina B4. Ten samochód zastępuje brakujące M4 Gran Coupe

Alpina zaprezentowała model B4, który bazuje na BMW serii 4 Gran Coupe. To pierwsze auto, które zaprezentowano tuż po przejęciu Alpiny przez BMW.
Alpina B4. Ten samochód zastępuje brakujące M4 Gran Coupe
materiały prasowe
30.03.2022

Osoby szukające nieco subtelności, ale chcące cały czas cieszyć się bardzo dobrymi osiągami powinny rozważyć Alpinę B4. Nowa propozycja firmy z Buchloe od standardowego BMW serii 4 różni się charakterystycznym przednim zderzakiem z napisem Alpina, dodatkowym tylnym spoilerem czy lżejszymi 20-calowymi felgami, które ważą 12 kilogramów każde.

Do napędu użyto 3-litrowy silnik bi-turbo. W tym wypadku Alpina podkręciła moc do 495 KM i 730 Nm. Oznacza to, że samochód jest tylko 15 KM słabszy od BMW M4 Competition. Sprint do setki to tylko 3,7 sekundy, prędkość maksymalna to 301 km/h.

Alpina B4 w porównaniu do M4 jest w środku bardziej luksusowa i elegancka. Elementem wyróżniającym wnętrze jest znaczek Alpina na kierownicą oraz tabliczka z numerem auta koła lewarka automatycznej skrzyni biegów. Dostawy pierwszych egzemplarzy zaczną się w lipcu 2022 roku. Alpina B4 na rynku niemieckim ma kosztować ok. 92 tys. euro, czyli ok. 420 tys. złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie