Lexus LC Hokkaido Edition. Tylko dla Europejczyków

Niewątpliwe Lexus LC to samochód niczym jeżdżąca sztuka. Dla europejskich zwolenników japońskiego gran turismo powstała limitowana wersja o nazwie Hokkaido Edition.
Lexus LC Hokkaido Edition. Tylko dla Europejczyków
materiały prasowe
14.03.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Na wiosnę do europejskich salonów Lexusa trafi LC Hokkaido Edition. Jest to nawiązanie do japońskiej wyspy Hokkaido, która słynie z wulkanów, górskich lasów, gorących źródeł i pięknych dróg. Co ciekawe na wyspie znajduje się ośrodek rozwojowy Lexus Shibetsu. To tutaj opracowano LFA czy LC.

Lexus LC Hokkaido Edition będzie dostępny jako coupe oraz convertible. Każde z nadwozi zostało limitowane do 40 egzemplarzy. Dodatkowo specjalny Lexus będzie miał do wyboru cztery kolory - Flare Red, Sonic Platinum, F White i Graphite. Dodatkowo wersja convertible będzie mogła mieć czarne lub czerwone poszycie dachu.

Wyróżnikiem LC Hokkaido Edition są również 21-calowe felgi, przyciemniony grill i chromy oraz delikatnie zmodyfikowany kolor tylnych lamp. Wewnątrz znajdziemy tapicerkę w kolorze ciemnej czerwieni oraz czerni. Wybór kolorów był inspirowany wulkaniczną naturą regionu Hokkaido. Nie zabrakło tabliczki, która przypomina o limitowanej wersji wraz z konkretnym numerem danego egzemplarza.

Klienci będą mieli do wyboru obydwie wersje napędowe, czyli LC500h pod którą kryje się hybrydowy układ z 3,5-litrowym silnikiem V6 lub LC500, co oznacza, że pod maską jest wolnossące V8 o mocy 477 KM i 540 Nm. Cennik wersji coupe zacznie się od 647 tys. złotych za hybrydę. Z kolei Lexus LC500 convertible Hokkaido Edition to wydatek 728 tys. zł.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie