Nowi członkowie szkoły mistrzów Lotto

Pomysł na mistrzów sportów przekazujących swoją wiedzę uczniom okazał się strzałem w 10. W kolejnym roku działalności w teamie pojawiły się dwie nowe pary.
Nowi członkowie szkoły mistrzów Lotto
03.07.2014
Michał Trocki

W zeszłym sezonie zespół składał się z trzech par. Krzysztof Hołowczyc-Martin Kaczmarski reprezentującą rajdy cross-country, motorowodniacy Waldemar Marszałek i Bartłomiej Marszałek oraz pilot i kierowca ciężarówki startujący w rajdach terenowych Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak funkcjonuje nasz autorski projekt, dzięki któremu promujemy wartości społeczne i sportowe. Jego osią jest budowanie relacji i przekazywanie wiedzy między doświadczonymi, utytułowanymi zawodnikami a aspirującymi do roli mistrzów adeptami. Ostatni rok pokazał, że doskonale sprawdza się nasza koncepcja bycia w sporcie i współpracy z zawodnikami. Dlatego postanowiliśmy zaprosić do programu dwa nowe teamy. – powiedział podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwszy rok działalności Wojciech Szpil, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

W skład pierwszego nowego teamu wchodzą Klaudia Szmaj-pierwsza w Polsce kobieta, która zdała egzamin uprawniający do brania udziału w wyścigach na żużlu. Jej mistrzem będzie Piotr Protasiewicz reprezentujący barwy SPAR Falubazu Zielona Góra. To jeden z najbardziej doświadczonych polskich żużlowców, czterokrotny zdobywca Drużynowego Pucharu Świata, Mistrz Świata Juniorów i Mistrz Polski Seniorów.

Drugi team to żeglarze. Mistrz Roman Paszke i uczeń Robert Janecki.

- Robert jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich żeglarzy regatowych. Chciałbym przekazać mu jak najwięcej swojego doświadczenia z samotnego żeglowania i przygotować go do długodystansowych wyścigów. - zaznacza Roman Paszke. Robert Janecki stawia sobie ambitne cele, którymi są m.in. start w dwuosobowych okołoziemskich regatach Barcelona World Race oraz udział w samotnym okołoziemskim rejsie Vendée Globe w 2016 roku.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie