Zaledwie 300 kilometrów i wypadek. Warte ponad 4 mln złotych Ferrari wystwione na sprzedaż

W Stanach Zjednoczonych na aukcjach można znaleźć naprawdę wszystko. Doskonałym przykładem jest Ferrari SF90, którego właściciel miał wielkiego pecha
Zaledwie 300 kilometrów i wypadek. Warte ponad 4 mln złotych Ferrari wystwione na sprzedaż
fot. IAAI
07.03.2022

Pomyślcie, że wydając ponad 4 miliony złotych na auto marzeń, jakim w tym wypadku jest Ferrari SF90, a po dokładnie 290 kilometrach macie wypadek. Smutek, depresja i rozczarowanie to musiał czuć właściciel wspomnianego SF90.Hybrydowe Ferrari pojawiło się bowiem na aukcji IAAI i faktycznie ma mały przebieg, ale jego stan jest dość kiepski. Przód jest cały zniszczony, a bokach włoskie hiperauto zostało mocno poobijane. Niestety nie podano jaki dokładnie wypadek miało wystawione auto na sprzedaż.

Oszacowano natomiast wartość. Prezentowane Ferrari SF90 Stradale miało kosztować w salonie 1,034 mln dolarów, co przy obecnie wysokim kursie amerykańskiej waluty daje ok. 4,7 mln złotych - sporo, więc naprawa, o ile będzie możliwa pochłonie prawdopodobnie setki tysięcy złotych.Warto przypomnieć, że silniki elektryczne i położony centralnie przed tylną osią, zmodernizowany, podwójnie turbodoładowany motor V8 o pojemności 4 litrów daje łącznie 1000 KM i 900 Nm. Dzięki temu Ferrari SF90 Stradale może osiągnąć pierwszą setkę w 2,5 sekundy, a maksymalnie pojedzie 340 km/h.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie