Motoryzacyjne sankcje dla Rosji. Łada może wrócić do łask

Wojna na Ukrainie spowodowała, że wiele krajów oraz firm zdecydowało się obarczyć Rosję bardzo rygorystycznymi sankcjami. Jak informuje m.in. agencja Reuters nie zabrakło tych, które skutecznie uderzają w sektor motoryzacyjny.
Motoryzacyjne sankcje dla Rosji. Łada może wrócić do łask
materiały prasowe
01.03.2022

Według doniesień agencji Reuters dostawy aut do Rosji wstrzyma General Motors i grupa Volkswagena. Do tego grona dołącza również Volvo. - Volvo Cars nie będzie dostarczać żadnych nowych samochodów na rynek rosyjski, do odwołania - możemy przeczytać w oświadczeniu szwedzkiego producenta w opublikowanym w poniedziałek 28 lutego 2022 roku.

Wojna na Ukrainie spowodowała przerwanie współpracy Daimlera z Kamazem. Niemiecki koncern chce wycofać swoje wszystkie udziały w rosyjskiej firmie. Gdyby tego było mało swoje dostawy wstrzymują także Audi, Jaguar, Land Rover, BMW oraz Citroen - donosi agencja Nexta.

Z problemami prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości spotka się Avtovaz producent aut marki Łada, który ma fabryki w okolicach Moskwy, a jego większościowym udziałowcem jest Reanult. Dodatkowo 40 proc. części do Ład pochodzi z importu.

Dziś również poinformowano, że samochodem roku 2022 została elektryczna Kia EV6, tym samym z organizacji Car Of The Year usunięto przedstawicieli rosyjskiego jury.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie