BMW jak z komiksu. Kosztuje aż 1,4 mln złotych

Nudne szare, czarne kolory, może czasem odważniejsi klienci wybierają do swoich aut bardziej jaskrawe barwy, ale to i tak nic przy nowym projekcie BMW i artysty Jeffa Koonsa.
BMW jak z komiksu. Kosztuje aż 1,4 mln złotych
materiały prasowe
25.02.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Nowy projekt BMW i artysty Jeffa Koonsa, który nazwano 8 X JEFF KOONS wygląda nietuzinkowo, a do jego realizacji wykorzystano BMW M850i Gran Coupe. Warto dodać, że to drugi raz, kiedy Koons specjalnie zaprojektował samochód dla BMW, a pierwszym był artystyczny samochód M3 GT2 w 2010 roku.

W przypadku 8 X JEFF KOONS artysta osobiście zaprojektował zewnętrzne malowanie i kolorystykę wnętrza, które nie będą dostępne poza tą limitowaną 99 egzemplarzami na całym świecie. Samochód wygląda niczym wyjęty z komiksu - chmurki jak pod odpaleniu rakiety, napisy POP czy efekt wybuchu na klapie bagażnika. Z kolei wnętrze utrzymano w czerwono-niebieskich barwach, co może odnosić się do stroju Supermana.- Moja edycja BMW serii 8 Gran Coupe to spełnienie marzeń. Jest całkowicie wyjątkowy, bardzo dla mnie wyjątkowy i od dawna chciałem stworzyć specjalną edycję BMW – powiedział Jeff Koons. BMW M850i Gran Coupe w specjalnej wersji od Koonsa będzie dostępny na rynku amerykańskim w cenie 350 tys. dolarów (ok. 1,4 mln złotych). Warto dodać, że standardowa wersja M850i Gran Coupe jest o 100 tys. dol. tańsza.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie