Porsche Macan T. Dla ceniących lekkość

Porsche Macan obok większego Cayenne jest najważniejszym modelem marki, ponieważ stanowi największy procent sprzedaży w gamie niemieckiego producenta. Pomimo że najmniejszy SUV z Zuffenhausen ma już swoje lata zdecydowano się na wprowadzenie kolejnej nowej wersji o nazwie Macan T.
Porsche Macan T. Dla ceniących lekkość
materiały prasowe
17.02.2022

Nowy Porsche Macan T jest prostszy i lżejszy, jak miało to miejsce w przypadku 911 T (991.2). Z zewnątrz Macana T poznamy po 20-calowych felgach z wersji S w kolorze ciemnego tytanu. Wyróżnikiem będzie lakier Agate Grey Metallic, sportowe końcówki rur wydechowych i listwy okienne w kolorze czarnym o wysokim połysku, czy tapicerka ze wzorem Sport-Tex Stripe i ozdobnymi srebrnymi przeszyciami oraz listwy progowe z wytłoczonym logo Macan T.

W standardzie pojawi się system aktywnego zarządzania zawieszeniem (PASM), zdecydowano się również na zamontowanie sztywniejszych stabilizatorów. Pod maską wylądował 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 265 KM, która trafia na wszystkie koła za pomocą 7-biegowego automatu PDK. Sprint do setki ma wynieść 5,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 232 km/h.

Porsche podaje, że zastosowanie czterocylindrowego silnika, zamiast V6 pozwoliło zaoszczędzić 58 kilogramów, co ma poprawić prowadzenie. Porsche Macan T będzie dostępne w salonach na wiosnę, a ceny zaczną się od 300 tys. złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie