323 km/h na prostej. Tyle pojedzie Bentayga od Mansorego

Niemiecki tuner Mansory zabrał się po raz kolejny za Bentleya Bentaygę, tym razem w topowej wersji Speed z silnikiem W12.
323 km/h na prostej. Tyle pojedzie Bentayga od Mansorego
materiały prasowe
03.03.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Mansory nie przechodzi obojętnie koło takich marek jak Rolls-Royce, Aston Martin i Bentley, które są kwintesencją brytyjskiej motoryzacji na najwyższym poziomie. Tuner postanowił zabrać się za najnowszego Bentleya Bentaygę w wersji Speed.

Przede wszystkim tuner zwiększył moc 6-litrowego W12. W rezultacie kierowca luksusowego SUV-a będzie miał do dyspozycji 900 KM i aż 1250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pierwsza setka powinna pojawić się po 3,5 sekundy, a maksymalnie Bentayga pojedzie 323 km/h. Lepsze osiągi to zasługa innego ECU, nowych turbosprężarek.  Zainstalowano również sportowy układ wydechowy z wysokowydajnymi katalizatorami, aby poprawić przyspieszenie.

Poza ingerencją w silnik zajęto się również wyglądem zewnętrznym. Przede wszystkim pojawił się cały bodykit w postaci zmienionym zderzaków czy dodatkowych sportowych progów. Oczywiście jak przystało na Mansorego nie poszczędzono karbonu. Felgi standardowo mają 23 cale, ale można wybrać jeszcze większa w rozmiarze 24 cali.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie