Alfa Romeo Tonale. Ten model może dużo zmienić

Alfa Romeo to marka z tradycją i historią, która obecnie posiada tylko dwa modele - Stelvio i Giulia. Zaprezentowany SUV o nazwie Tonale wydaje się ratunkiem dla Włochów, ponieważ sprzedaż, a raczej cyferki w excelu nie napawają optymizmem.
Alfa Romeo Tonale. Ten model może dużo zmienić
materiały prasowe
09.02.2022
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

No cóż, nowa Alfa Romeo Tonale to SUV i raczej nie dziwi ten fakt, ponieważ tego typu samochodu od lat cieszą się dużym uznaniem wśród klientów - taki mamy trend, który wydaje się nie ustawać. Tonale może spowodować, że Alfa Romeo zyska nowych klientów i poprawi swoje wyniki sprzedażowe jak miało to miejsce chociażby w przypadku Porsche Cayenne, który wyraźnie postawił na nogi markę z Zuffenhausen.


Alfa Romeo Tonale to kompaktowy SUV, który powstał z myślą o konkurencji z Audi Q3, BMW X1 i Mercedesem GLA. Samochód ma 4,53 m długości, 1,84 m szerokości i 1,6 m wysokości i został zaprojektowany na platformie, którą wykorzystuje m.in. Jeep Renegade. Sam samochód wygląda bardzo podobnie do konceptu Tonale z 2019 roku.

W przypadku Tonale Alfa Romeo postawiła mocno na hybrydy. Dwie zwykłe hybrydy składają się z 1,5-litrowych czterocylindrowych jednostek benzynowych o mocy 130 KM lub 160 KM połączonych z 48-woltowym silnikiem elektrycznym. Moc trafi przednie koła za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów.


Topowa odmiana Tonale Plug-in Hybrid Q4 posiadać będzie 1,3-litrowy silnik połączony z motorem elektrycznym o większych bateriach - zasięg na prądzie ma wynieść do 80 kilometrów, a łączna moc układu to 275 KM, co przełoży się na czas do pierwszej setki wynoszący 6,2 sekundy. Do gamy dołączy jeszcze 130-konny diesel oraz turbodoładowana benzyna rozwijająca moc 256 KM.


W środku znalazł się nowy wyświetlacz systemu infotainment o przekątnej 12,5 cala, ciekawy jest również ekran przed kierowcą, który ma motyw zegarów w stylu retro z lat 60. nawiązując do Alfy Romeo z tego okresu. Nie zabrakło fizycznych przycisków, a kierownica może być bardzo znana właścicielom modelu Gulia. Producent podkreśla, że samochód ma być wykonany z dużą starannością. Niestety nie wiadomo dokładnie, kiedy auto zadebiutuje w salonach.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie