Firestone przedstawia nowe opony do SUVów

W Europie sprzedaje się coraz więcej SUVów. Nie będziemy roztrząsać skąd popularność tych samochodów, przyjmijmy że wybierają je klienci, którzy nie chcą rezygnować z komfortu auta osobowego, jednocześnie chcąc zachować możliwość poruszania po gorszych drogach. To dla nich Bridgestone zaprojektował nową oponę.
Firestone przedstawia nowe opony do SUVów
Bridgestone coraz bardziej promuje w Europie swoją markę Firestone. To opony, które mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości. zdj. Bridgestone
02.07.2014

Amerykański producent wyrobów gumowych rozpoczął sprzedaż swojej nowości opon: Firestone Destination HP.  Nowy produkt osiąga nawet o 35%1 lepszy przebieg bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Sportowy wzór bieżnika został zaprojektowany tak, by zapewnić maksymalną kontrolę i trakcję w zakrętach. Układ rowków został zoptymalizowany do jazdy na mokrej nawierzchni, zaś sztywne klocki barku opony zapewniają znakomitą przyczepność i reakcje pojazdu na nawierzchni suchej. Specjalna konstrukcja karkasu dla SUV-ów zapewnia stabilną jazdę i dużą odporność na zużycie. Opony te otrzymały ocenę B w kategorii przyczepności, a D i E w kategorii wpływu na zużycie paliwa. To ma zapewnić kompromis pomiędzy komfortem jazdy a ekonomią użytkowania. Firestone Destination HP w dziesięciu najpopularniejszych rozmiarach dla kół 16 i 17 calowych jest dostępny w sprzedaży w Europie już od maja.

 

Nowe Firestone Destination HP, to ukłon w stronę ludzi, którzy użytkują SUVy w sposób do którego je zaprojektowano: również poza asfaltowymi drogami. zdj. Bridgestone.

Firestone stopniowo umacnia swoją pozycję na rynku Europejskim. Nowy model ma być wizytówką filozofii firmy, która zakłada, że każdy powinien móc korzystać z możliwości odkrywania swobody jazdy. Obecnie Firestone jest już ceniony za niezłe jakościowo opony do różnych zastosowań przy zachowaniu konkurencyjnej ceny. Więcej szczegółów na temat odświeżonej tożsamości marki znajdziemy już latem na nowej stronie internetowej.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie