Hot hatche w policji. Funkcjonariusze dostali nowe “zabawki”

Do policji, a raczej do grupy Speed trafiły nowe auta. Są szybkie, zwinne i dają dużo zabawy oraz przyjemności z prowadzenia. Wybór może wielu zaskoczyć.
Hot hatche w policji. Funkcjonariusze dostali nowe “zabawki”
materiały prasowe
04.02.2022

W tym roku kierowcy nie będą mieli spokojnej jazdy - nowy taryfikator oraz wysokie mandaty to niejedyne zmartwienie. Grupa Speed jest głównie kojarzona z nieoznakowanymi radiowozami w szczególności z BMW 330i. Garaż policji zwiększy o dwie nowości z kategorii hot hatchy.


Jak informuje Auto Świat stołeczna drogówka dostanie 10 egzemplarzy Renault Megane R.S. Auta mają być w podstawowej wersji, więc raczej nie zobaczymy funkcjonariuszy w pojazdach o charakterystycznym żółtym czy pomarańczowym kolorze. Warto dodać, że Megane R.S. jest napędzane przez silnik o pojemności 1,8 litra generujący 300 KM i 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do setki wynosi 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 255 km/h.


Dodatkowo policjanci z Krakowa, Nowego Sącza i Kępna otrzymali Cuprę Leona 300 (hatchback), którego mieliśmy okazję sprawdzić. Auto zapewnia identyczną moc i czas do pierwszej setki jak wspomniane wyżej Renault Megane R.S. Ciekawe jest, że policja zdecydowała się na zakup mocnych aut, ale z napędem na przód, ponieważ w większości samochodów grupy Speed moc jest przenoszona na wszystkie koła.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie