Najmocniejszy SUV od Astona Martina. Oto DBX707

SUV-y skutecznie podkręcają sprzedaż w każdej luksusowej marce. Przekonało się o tym Porsche, Lamborghini czy Bentley. Za tym krokiem idzie również Aston Martin, który zaprezentował DBX707.
Najmocniejszy SUV od Astona Martina. Oto DBX707
materiały prasowe
01.02.2022

Aston Martin DBX707 może skutecznie przypomnieć i zaakcentować swoją pozycję, ponieważ jak chwali się sam producent jest to najmocniejszy luksusowy SUV na świecie i ciężko się z tym nie zgodzić. Inżynierowie Astona Martina podkręcili DBX’a, a w szczególności 4,0-litrowy silnik V8, który będzie generował 707 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego, czyli o ponad 157 KM i 200 Nm względem standardowej wersji DBX. Oznacza to, że ponad 2,2-tonowy DBX707 będzie mógł osiągnąć pierwszą setkę w 3,3 sekundy, a maksymalnie pojedzie 310 km/h.


Większa moc to zasługa zastosowania turbosprężarek z łożyskami kulkowymi oraz indywidualne skalibrowanie map silnika. Dodatkowo ulepszona 9-stopniowa automatyczna skrzynia biegów ze sprzęgłem olejowym jest w stanie przenieść większy moment na wszystkie cztery koła.

Warto wspomnieć, że w Astonie Martinie DBX707 zastosowano również nową wersję elektronicznego tylnego mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu wewnętrznym (e-diff), który ma poradzić sobie z dużą mocą. Co ciekawe, w razie potrzeby, aż 100 proc. momentu obrotowego może trafić na tylną oś.


Nad bezpieczeństwem będą czuwać węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Przednie tarcze o średnicy 420 mm i tylne o średnicy 390 mm są zatrzymywane za pomocą 6-tłokowych zacisków hamulcowych.

Aston Martin DBX707 będzie charakteryzował się m.in. większym grillem, pojawił się nowy kształt świateł dziennych, nowe wloty powietrza i kanały chłodzące hamulce oraz nowy kształt splittera na przednim zderzaku. Z kolei z tyłu charakterystyczny będzie spoiler zrobiony na potrzeby DBX707 oraz nowy aktywny układ wydechowy. W środku wyróżnikiem będą m.in. sportowe fotele oferowane w standardzie.Obecnie producent nie podał ile będzie kosztować Aston Martin DBX707, z kolei pierwsze dostawy rozpoczną się na początku drugiego kwartału 2022 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie