Porsche 911 Turbo S “na fulla”. Sam lakier kosztował 400 tys. złotych

Auta luksusowe już w tzw. podstawie nie są tanie w zakupie, ale drugą fortunę nierzadko właściciele przeznaczają na dodatki. Na sprzedaż w USA wystawiono Porsche 911 Turbo S, które ma opcje warte przeszło 650 tys. złotych.
Porsche 911 Turbo S  “na fulla”. Sam lakier kosztował 400 tys. złotych
fot. Porsche Exclusive Manufaktur
28.01.2022

Topowe Porsche 911 Turbo S dobrze doposażone to z reguły wydatek 1,1-1,3 mln złotych. W Stanach Zjednoczonych u jednego z dealerów pojawił się lekko używany egzemplarz za bagatela 1,9 mln zł. O ile sama cena może wydawać się olbrzymia, tak jeszcze większe wrażenie robi kwota ponad 650 tys. złotych. Tyle bowiem wydano na dodatki.


Wiele z was pewnie zastanawia się jak w ogóle jest możliwe wydanie tak zawrotnej sumy na same “opcje”. Otóż oferowany egzemplarz Porsche 911 Turbo S posiada lakier Porsche Chromaflair Urban Bamboo, który kosztuje uwaga 408 000 zł, czyli równowartość nowego bogato wyposażonego Audi RS3. Warto dodać, że tak drogie malowanie zostało wykonane na specjalne zlecenie Exclusive Manufaktur Porsche, które indywidualnie wycenia każdy projekt.Kolejne przeszło 200 tysięcy złotych, które powędrowało na dodatki obejmuje ekskluzywne skórzane wnętrze Manufaktur “930 Leather Package” inspirowanego wnętrzem oryginalnego 911 Turbo z 1975 roku, a także takich gadżetów jak karbonowy dach, sportowy układ wydechowy i system Hi-Fi firmy Burmester. Ten egzemplarz będzie na pewno łakomym kąskiem dla kolekcjonerów, ale czy jest wart swojej ceny?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie