4 miliony złotych za Forda GT. Specyfikacja robi wrażenie

Najnowsze wcielenie Forda GT było dostępne dla bardzo wąskiej klienteli. Przez co samochód stał się dobrą inwestycją, którą pokazują ceny egzemplarzy z rynku wtórnego.
4 miliony złotych za Forda GT. Specyfikacja robi wrażenie
fot. bringatrailer.com
14.01.2022

Na sprzedaż w Stanach Zjednoczonych pojawił się Ford GT pochodzący z 2019 roku, który został wyposażony w lekki pakiet Carbon Series o wartości 70 tys. dolarów (ok. 280 tys. złotych), który dodał poliwęglanową pokrywę silnika, odsłonięte paski z włókna węglowego i tytanowy wydech.

 

Najwięcej autem amerykańskiego supersamochodu jest bez wątpienia jego lakier o nazwie Snake Skin Green, który był opcją za 30 tys. dol, czyli ok. 120 tys. zł. Samochód dodatkowo został pokryty powłoką ceramiczną oraz folią zabezpieczającą lakier.

Wspomniany wcześniej pakiet Carbon obejmuje również progi drzwi, deskę rozdzielczą, konsolę środkową i oparcia siedzeń wykończone odsłoniętym włóknem węglowym, a wnętrzu wiele elementów pokryto czarną Alcantarą.

 

Przypomnijmy, że Ford GT jest napędzany 3,5-litrowym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 647 KM i 745 Nm maksymalnego  momentu obrotowego w specyfikacji 2019 . Moc ta jest przekazywana wyłącznie na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów Getrag.

Auto raczej było kupione z myślą o zarobku, ponieważ oferowany Ford GT ma przejechane zaledwie 50 kilometrów. Warto dodać, że Ford na klientów nakładał dwuletni zakaz sprzedaż pojazdu, a ten musiał niedawno wygasnąć. Ford GT został wystawiony na licytacji na stronie Bring a Trailer. Obecnie najwyższa oferta przekracza 1 milion dolarów, czyli ponad 4 mln złotych.

Polecane wideo

4 miliony złotych za Forda GT. Specyfikacja robi wrażenie
4 miliony złotych za Forda GT. Specyfikacja robi wrażenie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie