Wzrost kradzieży w Kalifornii. Otwarte bagażniki sposobem na walkę z przestępcami

W ostatnim czasie w stanie Kalifornia (USA) wzrosła znacząco kradzież aut oraz włamań do pojazdów w celu zrabowania kosztownych rzeczy takich jak np. elektronika czy pieniądze. Właściciele dwóch SUV-ów znaleźli swój własny sposób na walkę ze złodziejami.
Wzrost kradzieży w Kalifornii. Otwarte bagażniki sposobem na walkę z przestępcami
youtube
23.12.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

W sieci pojawiły się zdjęcia dwóch SUV-ów z otwartymi bagażnikami zaparkowanych obok siebie w Bay Area w stanie Kalifornia, USA. Co miało być sposobem na walkę z włamaniami do aut.

Właścicielka jednego z SUV-ów w rozmowie z Inside Edition powiedziała, że zostawia otwarty bagażnik, aby pokazać złodziejom, że w samochodzie nic nie ma. Niestety takie postępowanie odradza zastępca szefa Departamentu Policji w San Francisco (SFPD), Garret Tom. W takiej sytuacji przestępcy mogą mieć bezproblemowy dostęp do przodu auta oraz znaleźć ważne dokumenty, które nie zostały zabrane przez właścicieli pojazdu.

Dodajmy, że w Kalifornii kradzieże pojazdów wzrosły o 32 procent w 2021 roku, a między wrześniem a październikiem tego roku o 25 procent. Dane departamentu pokazują również, że w tym roku nastąpił 27-procentowy wzrost włamań i włamań do pojazdów.

- Dzięki tym danym możemy zidentyfikować punkty zapalne przestępczości, co pozwala nam być bardziej strategicznym dzięki naszemu personelowi i patrolom, a także prowadzić skuteczniejsze operacje, szybciej reagować na przestępstwa w toku i służyć jako wizualny środek odstraszający dla potencjalnych przestępców - powiedział Newsweekowi funkcjonariusz ds. informacji publicznej SFPD Adam Lobsinger.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie