Francuska policja będzie mogła poszaleć. Dostaną 26 sztuk Alpine A110

Dobro narodowe trzeba wspierać i promować, zwłaszcza jeśli nie ma czego się wstydzić. Francuska policja dostanie łącznie 26 sztuk sportowego samochodu Alpine A110S.
Francuska policja będzie mogła poszaleć. Dostaną 26 sztuk Alpine A110
materiały prasowe
20.12.2021

Francuscy policjanci odebrali 2 z 26 modeli Alpine A110, które otrzymają w ciągu najbliższych czterech lat jako pojazdy “szybko interwencyjne”. Wszystko na potrzeby przetargu, które ogłosiło Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szukając nowych aut dla policji.

 

Alpine A110 zostało przygotowane na potrzeby służby w policji - specjalne malowanie z odblaskowymi oznaczeniami, migającymi światłami i wieloma innymi modyfikacjami. Sportowe samochody Alpine A110 będą używane w przypadku wykroczeń drogowych związanych z dużą prędkością, a dwa egzemplarze będą również wykorzystywane do celów szkoleniowych.

Warto dodać, że Alpine A110 jest napędzane przez turbodoładowany silnik 1.8 generujący 252 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który jest przenoszony na tylną oś. Sprint do “setki” zajmuje tylko 4,5 sekundy. 

 

Dodatkowo Alpine potwierdziło umowę z francuską policją w październiku, że samochody będą używane do 2025 roku, a po tej dacie prawdopodobnie zostaną zastąpione jednym z nadchodzących modeli elektrycznych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie