Ferrari ze skórą od Hermésa. Powstało tylko 80 egzemplarzy

Każdy model Ferrari wzbudza duże zainteresowanie, zwłaszcza jeśli są to limitowane egzemplarze, które są uwielbiane przez kolekcjonerów na całym świecie. Na sprzedaż powiło Ferrari 599 SA Aperta w bardzo interesującej specyfikacji.
Ferrari ze skórą od Hermésa. Powstało tylko 80 egzemplarzy
auctions.paddlup.com
20.10.2021

Niektórzy mogą przecierać oczy ze zdumienia, ale tak Ferrari 599, a dokładnie wersja GTO doczekała się nadwozia typu hardtop - Ferrari 599 SA Aperta. Wyprodukowano zaledwie 80 egzemplarzy, co sprawia, że model jest rzadszy od Ferrari Monza SP1 i SP2.

Na sprzedaż pojawiło się Ferrari 599 SA Aperta z 2011 roku, które do tej pory przejechało zaledwie ok. 11 100 kilometrów. Obecnie aut znajduje się w Wielkiej Brytanii, choć pierwsze trzy lata włoskie superauto spędziło we Francji, gdzie było serwisowane w Cannes i Nicei.

Wystawione na sprzedaż Ferrari 599 SA Aperta pokryte zostało lakierem o nazwie Nero Stellato. Samochód został również wyposażony w czarne emblematy Cavallino z przodu i z tyłu, tarcze Scuderia, matowe czarne koła i czarne zaciski hamulcowe. Warto podkreślić, że spora część wnętrza została obita skórą od pomarańczową skórą Hermésa.Ferrari 599 SA Aperta jest napędzane prawdziwe włoskim wolnossącym V12 o pojemności 6-litrów i mocy 670 KM i 620 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do pierwszej setki zajmuje tylko 3,6 sekundy i rozpędza się do maksymalnej prędkości 325 km/h. Obecnie auto jest wystawione na aukcji Paddle Up, gdzie w momencie pisania tekstu najwyższa oferta wynosiła 800 tys. funtów (ok. 4,3 mln zł).

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie