Najszybszy SUV na świecie. Na prostej “wyciśnie” 330 km/h

Producenci SUV-ów w ciągu ostatnich lat pokazali, że auta z tego segmentu potrafią osiągami i czasem nawet prowadzeniem dorównać klasycznym autom sportowym. Najlepszym dowodem na poparcie tej tezy jest najnowsze dzieło Brabusa o nazwie 900 Rocket Edition.
Najszybszy SUV na świecie. Na prostej “wyciśnie” 330 km/h
materiały prasowe
24.09.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Brabus konkretnie wziął się za tuning Mercedesa-AMG GLE63S, który seryjnie dysponuje mocą 612 KM i 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenie i dla spragnionych większych wrażeń niemiecki tuner przygotował Brabusa 900 Rocket.

Przede wszystkim seryjna jednostka, która ma pojemność 4-litrów została zwiększona do 4,5 litra. Modyfikacje obejmują m.in. nowe turbosprężarki, większe kute tłoki, wał korbowy, pompy wysokociśnieniowe czy różne aktualizacje oprogramowania.

W efekcie Brabus 900 Rocket generuje 900 KM i 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który trafia na tylne koła za pomocą 9-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Z kolei pierwsza setka powinna pojawić się po 3,2 sekundy. Dodatkowo model zdobył tytuł najszybszego SUV-a na świecie dopuszczonego do ruchu ulicznego.

Nadwozie zostało pokryte lakierem o nazwie Superior Gray, nie zabrakło również elementów wykonanych z włókna węglowego. Nowością są 23-calowe felgi Brabus Monoblock Y Platinum Edition. W środku tuner zdecydował się na wykorzystanie nowych skór do obicia m.in. foteli, a pokazowy model ma liczne kontrastujące czerwone elementy.

Brabus wyprodukuje tylko 25 egzemplarzy opartego na GLE Coupe 900 Rocket Edition, a ceny zaczynają się od 381 tys. euro bez podatków (ok. 1,75 mln złotych).

Polecane wideo

Najszybszy SUV na świecie. Na prostej “wyciśnie” 330 km/h
Najszybszy SUV na świecie. Na prostej “wyciśnie” 330 km/h - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie