Zielony karbon i kierownica po złej stronie. Wyjątkowy Koenigsegg Agera S

Na sprzedaż pojawił się bardzo wyjątkowy hipersamochód, który wzbudza pożądanie większości fanów motoryzacji, czyli Koenigsegg Agera S. Potrafi rozpędzić się do 400 km/h.
Zielony karbon i kierownica po złej stronie. Wyjątkowy Koenigsegg Agera S
collectingcars.com
18.03.2022

Koenigsegg Agera S zadebiutował w 2012 roku. Oferowane auto ma bardzo ciekawą specyfikację, ponieważ ten konkretny egzemplarz wyróżnia się zielonym bodykitem z włókna węglowego, który jest uzupełniony pasami w kolorze bardzo jasnej zieloni. Opcja takiego wykończenia mogła kosztować pierwszego właściciela kilkaset tysięcy dolarów.

Dom aukcyjny The Collecting Cars informuje, że wystawiony na licytację Koenigsegg Agera S nie posiada żadnych uszkodzeń ani skaz nadwozia. W środku znajdziemy czarne kubełkowe fotele obite czarną skórą z zielonymi kontrastowymi szwami. Warto dodać, że kierownica znalazła się po prawej stronie - samochód prawdopodobnie był przeznaczony na rynek Wielkiej Brytanii.

Koenigsegg Agera S napędzany jest 5-litrowym turbodoładowanym silnikiem V8 o mocy 1030 KM i 1099 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który trafia na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Sprint do setki zajmuje 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 400 km/h. W momencie pisania tego tekstu najwyższa oferta na aukcji wyniosła 701 tys. funtów (ok. 3,77 mln złotych).

Polecane wideo

Zielony karbon i kierownica po złej stronie. Wyjątkowy Koenigsegg Agera S
Zielony karbon i kierownica po złej stronie. Wyjątkowy Koenigsegg Agera S - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie