Ponad 21 mln złotych za Lamborghini Cententario Roadster. Dwa razy drożej niż w salonie

Lamborghini nigdy nie uchodziło za tanią markę. Zakup dowolnego modelu wiążę się z wydaniem kwoty minimum miliona złotych. O prawdziwy zawrót głowy może przyprawić cena Lamborghini Cententario Roadster, które pojawiło się na sprzedaż w Niemczech.
Ponad 21 mln złotych za Lamborghini Cententario Roadster. Dwa razy drożej niż w salonie
mobile.de
21.09.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Na niemieckim portalu mobile.de, który jest dobrze znany w naszym kraju za sprawą importu aut od naszego sąsiada - pojawiła się oferta wyjątkowego Lamborghini Cententario Roadster. Włoska marka zbudowała zaledwie 20 egzemplarzy wspomnianego modelu.

Oferowane Lamborghini Cententario Roadster ma nadwozie pokryte kombinacją czerwonego i czarnego lakieru, zaakceptowanego różnymi odsłoniętymi, błyszczącymi elementami z włókna węglowego.

Dodatkowo czerwono-czarny motyw pojawia się w środku samochodu na tapicerowanych alcantarą siedzeniach, dywanikach podłogowych, progach bocznych, desce rozdzielczej, panelach drzwiowych i kierownicy.Warto wspomnieć, że Cententario Roadster bazuje na znanym Aventadorze. Dlatego znajdziemy tutaj wolnossący 6,5-litrowy silnik V12 o mocy 760 KM i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki temu sprint do setki wynosi 2,9 sekundy. Lamborghini Cententario Roadster zostało wystawione na aukcji za 5,5 mln dolarów (ok. 21,6 mln złotych) jest to kwota dwa razy wyższa od tej za którą Lamborghini sprzedawało opisywany model, ponieważ było to 2,3 mln dol. (ok. 9 mln zł). Do tej pory przejechało zaledwie 68 kilometrów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie