Konkurent Jeepa Gladiatora. Przerobiona Gelenda pick-up wystawiona na sprzedaż

Mercedes klasy G to ikona wśród samochodów terenowych. Nie dziwi, więc fakt, że na przestrzeni dekad właściciele tych aut dokonali wiele tysięcy modyfikacji.Przykładem jest model G500, który został przerobiony na pick-up’a, ale to nie jedyne zmiany.
Konkurent Jeepa Gladiatora. Przerobiona Gelenda pick-up wystawiona na sprzedaż
fot. Bring A Trailer
31.12.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Na sprzedaż w Stanach Zjednoczonych pojawił się bardzo ciekawy Mercedes G500 pochodzący z 2015 roku i został wystawiony na aukcję przez Bring a Trailer. Auto jest wyjątkowe, ponieważ zostało przerobione na pick-up’a.

Obecny właściciel kupił auto w 2014 roku i wysłał auto do Holandii, gdzie Gelenda stała się pełnoprawnym pick-up’em. Dodatkowo jak potwierdzają dokumenty z Kalifornii oraz Carfaxu auto nie miało wypadkowej przeszłości, co nie jest takie oczywiście w przypadku pojazdów z USA.

Co ciekawe firma ikWILeenG odpowiedzialna za przeróbki zaopatrzyła Gelendę w pakę z ciężarówki zbudowanej dla Skandynawskich Linii Lotniczych w latach 70. i 80. Dodatkowo niemiecka terenówka otrzymała 16-calowe felgi Hutchinson z blokadą beadlock w oponach Cooper Discoverer STT Pro 267,75. Dodatkowo przedłużono ramę oraz użyto amortyzatorów Bilstein.

Co ciekawe Mercedes z zewnątrz ma pakiet stylistyczny charakterystyczny dla G63 AMG produkowanego od 2012 roku. Oprócz tego, że samochód w rzeczywistości ma wolnossący 5-litrowy silnik V8 o mocy niespełna 300 KM, zdradza go również wnętrze, które jest charakterystyczne dla Mercedesów produkowanych po 2000 roku. Najwyższa oferta w chwili pisania tego tekstu wynosiła 78 tys. dolarów (ok. 300 tys. zł).

Polecane wideo

Konkurent Jeepa Gladiatora. Przerobiona Gelenda pick-up wystawiona na sprzedaż
Konkurent Jeepa Gladiatora. Przerobiona Gelenda pick-up wystawiona na sprzedaż - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie