Mercedes pozamiatał. Nowa 843-konna hybryda z V8

Producenci samochodów są zmuszani m.in. przez Unię Europejską do produkowania aut wytwarzających małe ilości CO2. Dlatego obecnie na rynku mamy wysyp różnego rodzaju hybryd. Elektryfikację w sportowym stylu postanowił wykorzystać Mercedes prezentując AMG GT 63S E Performance, który ma ponad 800 KM.
Mercedes pozamiatał. Nowa 843-konna hybryda z V8
materiały prasowe
02.09.2021

Mercedes-AMG GT 63S E Performance to najnowsze dzieło inżynierów z Affalterbach. Samochód jest hybrydą typu plug-in. W rezultacie 4-litrowa jednostka V8 z podwójnym turbodoładowaniem współpracuje z silnikiem elektrycznym umieszczonym na tylnej osi. Razem cały układ generuje 843 KM i 1400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Takie parametry przekładają się na sprint do setki wynoszący 2,9 sekundy, a 200 km/h pokaże się po niespełna 10 sekundach. Mercedes-AMG GT 63S E Performance pojedzie maksymalnie 316 km/h. Oznacza to, że najnowsze AMG gra w wysokiej lidze. Warto dodać, że silnik elektryczny pozwala na przejechanie tylko 12 kilometrów. Istotnym plusem takiego rozwiązania może być stosunkowo niskie spalanie, jeśli porównamy to z normalnym AMG GT 63S.

- Dzięki nowemu Mercedes-AMG GT 63S E Performance przenosimy DNA naszej marki w zelektryfikowaną przyszłość - powiedział w oświadczeniu prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH Philipp Schiemer.

Samochód będzie wyposażony w 4 tryby rekuperacji, co pozwoli na odzyskanie energii np. przy hamowaniu. Poza dodatkowym silnikiem elektrycznym Mercedes-AMG GT 63S E Performance jest taki sama jak klasyczna spalinowa wersja. Producent nie podał jeszcze cennika, ale można się spodziewać, że dobrze wyposażony model spokojnie przekroczy kwotę miliona złotych.

Polecane wideo

Mercedes pozamiatał. Nowa 843-konna hybryda z V8
Mercedes pozamiatał. Nowa 843-konna hybryda z V8 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie