Toyota Hilux 6X6. Nowy pojazd polskich antyterrorystów

Samochody do zadań specjalnych wymagają bardzo często wielu modyfikacji. Zwykle powstają na podstawie seryjnych aut, które są mocno modyfikowane. Ciekawym pojazdem niedawno pochwaliła się policja.
Toyota Hilux 6X6. Nowy pojazd polskich antyterrorystów
fot. Małopolska Policja
20.08.2021

Toyota Hilux to bardzo dobrze znany pick-up na całym świecie. Dużym zainteresowaniem do dzisiaj cieszy się piąta generacja, która w programie Top Gear udowodniła swoją gotowość do pracy w naprawdę ciężkich warunkach. Prawdopodobnie dlatego w szeregi Małopolskiej Policji trafiła ósma generacja.

Oczywiście, nie byłoby w tym nic dziwnego, ale policyjny pick-up przeszedł spore modyfikacje, aby mógł ułatwić działanie antyterrorystom. Przede wszystkim zamówiona na potrzeby służby Toyota Hilux dostała dodatkową oś, stając się autem 6x6. Samochód będzie napędzany silnikiem 2.4 D-4D o mocy 150 KM.


Auto otrzymało specjalną zabudowę paki z dwoma podnoszonymi niezależnie trapami, a na każdym z nich znajdują się podnoszone, zintegrowane tarcze balistyczne. Główną częścią pick-up’a jest kontener, który ma posłużyć do przewożenia wyposażenia szturmowego.

W kabinie oprócz dwóch miejsc dla funkcjonariuszy znalazł się przedział techniczny z urządzeniami łączności, sygnalizacji itp. oraz wydzielone miejsce na wyposażenie indywidualne. - Zakup Toyoty Hilux był efektem współpracy pomiędzy strażakami a małopolskimi policyjnymi kontrterrorystami w ramach projektu "Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym - informuje na swoim facebooku Małopolska Policja.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Maniek (Ocena: 5) 24.08.2021 12:23
Nieźle przerobili hiluxa. Do zadań specjalnych sprawdzi się bez problemu.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie