Powstało tylko 10 egzemplarzy. Ten samochód wręcz ocieka karbonem

Kiedy mamy już kolekcję seryjnych supersamochodów, czas pomyśleć o kupnie hiperauta lub pojazdu stworzonego tylko na tor. Przed poważnym dylematem będą musiały stanąć osoby z naprawdę grubym portfelem, ponieważ na sprzedaż będzie wystawione Pagani Zonda R.
Powstało tylko 10 egzemplarzy. Ten samochód wręcz ocieka karbonem
fot. RM Sotheby's
09.11.2021

Wyprodukowano zaledwie 10 egzemplarzy Pagani Zondy R, samochodu, który został stworzony do bicia rekordów na torze i tym samym nie posiada homologacji drogowej. Warto dodać, że Zonda R pojawiła się w 2010 roku i wtedy również ustanowiono nowy rekord w na Nurburgringu w kategorii aut nieseryjnych uzyskując czas 6:47:50.

Pagani Zonda R jest napędzana 6-litrowym silnikiem V12 z Mercedesa CLK GTR o mocy 800 KM. Dzięki temu auto jest w stanie osiągnąć pierwszą setkę w czasie poniżej 3 sekund, a prędkość maksymalna to zdumiewające 370 km/h. Co więcej, cała moc trafia na tylne koła za pomocą 6-stopniowej sekwencyjnej skrzyni biegów.

Zdecydowana większość samochodu została wykonana z karbonu, również nie zabrakło felg ze stopu magnezu w charakterystycznym złotym kolorze. Pagani Zonda R Evolution o numerze 5, która ma zostać wystawiona na sprzedaż, przejechała zaledwie 1016 km. Auto będzie można zobaczyć na w Kalifornii na Monterey Car Week. Finalna cena może przekroczyć spokojnie 10 mln złotych.

Polecane wideo

Powstało tylko 10 egzemplarzy. Ten samochód wręcz ocieka karbonem
Powstało tylko 10 egzemplarzy. Ten samochód wręcz ocieka karbonem - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie