Lamborghini Countach. Kultowy model powraca po 50 latach od debiutu

Włoska marka Lamborghini zaskoczyła wszystkich fanów, ponieważ ogłoszono powrót ikony motoryzacji lat 70. i 80. jaką bez wątpliwie jest Lamborghini Countach. Wiadomo, że samochód będzie zdecydowanie mocniejszy od klasycznego superauta.
Lamborghini Countach. Kultowy model powraca po 50 latach od debiutu
materiały prasowe
10.08.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Spełniamy marzenia. Zrobiliśmy to z klasycznym Countachem w latach 70-tych. I znowu to robimy. W ten sposób Lamborghini poinformowało wielu fanów marki, że powstanie następca kultowego modelu.

Nie ma wątpliwości, że Lamborghini Countach było autem, którego plakat miało wielu petrolheadów nad swoimi łóżkami. Ten motyw jest pokazany w krótkiej zapowiedzi video jaką zaprezentował włoski producent.Jak na razie cała reszta jest wielką tajemnicą, więc wszyscy musimy wytrzymać do oficjalnej premiery najnowszego Lamborghini Countach. Producent włoskich supersamochodów opublikował dodatkowe zwiastuny w swojej ekskluzywnej aplikacji Unica, z czego wynika, że nowe superauto będzie nosiło nazwę Countach LP 800-4. Sugeruje to moc 800 KM i napęd na cztery koła, niektórzy podejrzewają, że do napędu posłuży jednostka z modelu Sian FKP 37.

Co więcej, samochód prawdopodobnie zostanie oficjalnie zaprezentowany 15 sierpnia w Kalifornii na Monterey Car Week. Według nieoficjalnych informacji auto może być ograniczone do zaledwie 112 egzemplarzy, a ceny mogą oscylować w granicach 3 mln euro.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie