Pomysł na lato. 880 konny Mercedes-AMG GT R Roadster

Lato zwłaszcza w Europie Środkowo-Wschodniej to dobry czas na jazdę kabrioletem czy roadsterem. Osoby, które lubią szybki wiatr we włosach powinny zaznajomić się z nowym pakietem modyfikacji od Posaidona dla Mercedesa-AMG GT R Roadster.
Pomysł na lato. 880 konny Mercedes-AMG GT R Roadster
materiały prasowe
09.08.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Obecnie najszybszą odmianą Mercedesa AMG GT jest Black Series dysponujący mocą 720 KM. Niestety cena może odstraszyć, ponieważ minimalnie musimy zapłacić ponad 1,7 mln złotych. Oczywiście jest to auto stworzone z myślą o jeździe torowej, co może sugerować wielkie tylne skrzydło.

Dla osób, które cenią wysoką moc i wiatr we włosach powstał Mercedes-AMG GT R Roadster. Dodatkowo Posiadon wziął auto na warsztat i wycisnął jeszcze więcej koni mechanicznych. Przypomnijmy, że roadster z Affalterbach posiada 4-litrowe podwójnie doładowane V8, które generuje 585 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do setki to tylko 3,6 sekundy.Pakiet RS 830+ od Posaidona powoduje wrzost mocy do 880 KM i 1000 Nm. Tak duża moc została uzyskana dzięki zamontowaniu dwóch nowych turbosprężarek z łożyskami kulkowymi, kutych wysokowydajnych tłoków, sportowego filtra powietrza, ulepszonych pomp paliwowych i wysokiej jakości świec zapłonowych. Pakiet zawiera również zmodyfikowany układ wydechowy i poprawione ECU.

Takie parametry przekładają się na bardzo dobre osiągi. Pierwsze 100 km/h zobaczymy na prędkościomierzu po 2,9 sekundy, a maksymalnie pojedziemy 360 km/h. Posaidon nie podał ile kosztuje sam pakiet, lecz warto pamiętać, że Mercedes-AMG GT R Roadster to wydatek w granicach miliona złotych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie