Firmy tuningowe zabierają się za elektryki. Oto Taycan od TechArta

Tunerzy, którzy na co dzień zajmują się modernizacją sportowych samochodów m.in. zwiększając ich moc, muszą zainteresować się elektrykami, ponieważ może okazać się za jakiś czas, że nie będzie już żadnych nowych aut spalinowych.
Firmy tuningowe zabierają się za elektryki. Oto Taycan od TechArta
materiały prasowe
15.11.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Tematem bezemisyjnych aut zajął się TechArt, który znany jest z tuningu zwłaszcza Porsche. Dlatego tuner zaprezentował karbonowy zestaw stylizacyjny do modelu Taycan. Na zewnątrz widać sporo elementów z włókna węglowego jak, chociażby na specjalnej dokładce przedniego zderzaka, wlotach powietrza czy przy reflektorach.

Nie zabrakło bocznych listew, nakładek lusterek wykonanych również z karbonu. Z tyłu oprócz poszerzeń zderzaka znalazł się napis TechArt zastępujący znaczek Porsche. Nietuzinkowy charakter auta podkreślają 22-calowe koła TechArt Formula VI, które zostały wprowadzone na rynek w czerwcu 2020 r.

W środku kierownica została pokryta skórą i Alcantarą, a w miejscu loga Porsche znalazł się znaczek TechArta, który na zamówienie klienta może znaleźć się również na zagłówkach. Dodatkowo niektóre użyte elementy mają kontrastujący limonkowy kolor, który powoduje, że wnętrze Taycana staje się wyjątkowe.

Za bazę do modernizacji posłużyło Porsche Taycan Turbo S, które nie doczekało się zmian w układzie napędowym. Warto przypomnieć, że pomimo tego jest to prawdziwa rakieta. Elektryczne Porsche w topowym wariancie generuje 761 KM i 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala na sprint do pierwszej setki w 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 260 km/h.

Polecane wideo

Firmy tuningowe zabierają się za elektryki. Oto Taycan od TechArta
Firmy tuningowe zabierają się za elektryki. Oto Taycan od TechArta - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie