G-Power G8M Hurricane RR. Kiedy 625 KM to za mało

Producenci sportowych samochodów, coraz częściej przekraczają wręcz niemożliwe granice dotyczące osiągów, przyczepności dla aut w danym segmencie. Jak się okazuje, firmy tuningowe potrafią dość mocno “poprawić fabrykę”, czego przykładem jest najnowsze dzieło od G-Power.
G-Power G8M Hurricane RR. Kiedy 625 KM to za mało
materiały prasowe
14.01.2022

Niemiecki tuner G-Power zaprezentował G8M Hurricane RR, czyli zmodyfikowane BMW M8 Competition, które standardowo jest bardzo szybkie. Seryjny 4,4-litowey silniki V8 generuje 625 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do pierwszej setki zajmuje tylko 3,2 sekundy.

G-Power zabrał się za wspomniany silnik. Zmieniono m.in. turbosprężarki z większymi obszarami dolotowymi i wydechowymi oraz obudowami frezowanymi CNC, czy zastosowano kute tłoki, zmodyfikowane korbowody, większy pakiet chłodzenia i wzmocniony układ napędowy. Dodatkowo o dźwięk zadba wydech Deeptone ze stali nierdzewnej.

Modyfikacje przełożyły się na wzrost mocy do 900 KM i 1050 Nm. Tuner nie podał, ile zajmie przyspieszenie do 100 km/h, ale można spekulować, że będzie to poniżej 3 sekund, z kolei prędkość maksymalna ma wynieść 340 km/h.

Dodatkowo G-Power obniżył zawieszenie oraz daje możliwość wyboru dwóch wzorów 21-calowych felg. Z zewnątrz G8M Hurricane RR pomalowany został na jasnopomarańczowy metaliczny odcień. Nie zabrakło elementów z włókna węglowego w postaci tylnego skrzydła czy wlotów do powietrza. Modyfikacje będą prawdopodobnie kosztować ponad 100 tys. euro.

Polecane wideo

G-Power G8M Hurricane RR. Kiedy 625 KM to za mało
G-Power G8M Hurricane RR. Kiedy 625 KM to za mało - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie