To już raczej koniec. Chevrolet Camaro będzie elektrycznym sedanem

Elektryfikacja samochodów nasila się nawet w USA. W kraju, gdzie można mieć wrażenie cały czas panuje kult dużych i wielkich silników, pojawia się bezemisyjny trend, który atakuje kultowe modele.
To już raczej koniec. Chevrolet Camaro będzie elektrycznym sedanem
materiały prasowe
28.07.2021
Kamil Nowicki - Redaktor prowadzący AutoStuff.pl

Amerykańscy giganci w sektorze motoryzacyjnym coraz chętniej decydują się na produkowanie elektrycznych samochodów. Nie tak dawno Ford poinformował nas o bezemisyjnym Fordzie F-150, a w salonach można kupić Mustanga Mach-E.

Jak informuje Automotive News Chevrolet Camaro, jak i Malibu nie zostaną bezpośrednio zastąpione, a na pewno nie przez wersje spalinowe. Według wstępnych informacji wspomniane Camaro może zostać zastąpione elektrycznym sedanem o wysokich osiągach, a ma to nastąpić w 2024 roku.

Dodatkowo koncern GM deklaruje, że do 2035 roku wszystkie modele będą bezemisyjne, podobne stanowisko zajął niedawno Mercedes. Patrząc szerzej, większość zapowiadanych nowości ma być autami na prąd lub ma być mocno wspomagana przez silniki elektryczne. Przyglądając się motoryzacyjnym zapowiedziom okazuje się, że zostały nam ostatnie lata kiedy będziemy mogli cieszyć się nowymi spalinowymi samochodami.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie